понеділок, 25 квітня 2016 р.

ОП "Блокнот" - Я вчусь тонувати папір

Привіт усім, хто завітав у мій блог
В першу чергу хочу подякувати організаторам та усім фахівцям такого чудового проекту "Блокнот". Дуже багато хороших порад, зрозумілих та доступних МК. Так як я скрапер ше зовсім зелений), то для мене даний проект просто знахідка!


І відчула потребу у ньому після невдалого тонування паперу.
Блокнотів на своєму скрап-шляху я зробила лише три, при чому всі обійшлись без тонування паперу. В одному лиш сторінки були прикрашені імпровізованим спреєм із акварельних фарб малого)
Тонувала я папір і раніше, але не в таких масштабах - так, кілька листиків для декору й усе. Це і місця для сушіння багато не потрібно і квартира не так від тої кави потерпає... А того разу мені дуже закортіло зробити блокнот - особистий щоденник для одного вельми юного джентельмена. Тематику я обрала доволі цікаву - етно Північної Америки(опублікую дещо пізніше). 
Отож, не маючи ні досвіду ні теоретичних знань. я взялась за роботу: заварила міцну каву(заварну брала - Кава зі Львова) тай побільше. І виникло питання: сушити де? Я притарабанила у ванну кімнату сушку для білизни, ну й щоб зайва кава з листів не стікала на підлогу сушку я встановила прямо у ванну). Ємності підходящої для кави я не знайшла, тож кавовий розчин вилила у невеликий круглий(!) тазик. Часу на процес було обмаль, бо годинник і так показував 01.00. В іншу пору займатись скрапом з моїми дітками не дуже виходить. Тож, попри незручну ємність я ще й спішила і розвішувати мокрий папір теж було не зовсім просто - часто листи злипались у непотрібних мені положеннях. В наслідок такого цікавого процесу я всеодно заляпала всю ванну кімнату кавою. Чесно, не знаю як так у мене вийшло))) і ще до того усього я забула одягти рукавички.
Саме цікаве почалось, коли коханий зранку виявив усю ту мою нічну працю. Я почула його подив аж у спальні) "Я то всьо зараз сфотографую та надішлю матері в село із підписом "ваша донька зійшла з розуму, вона мочить і сушить папір, мочить і сушить, мочить і сушить...". - ось як він то прокоментував. Старший син дивувався не менше)
А сумне в цій історії те, що, хоч колір паперу вийшов навіть дуже гарний, але на кожному згині, де лист дотикався до сушилки виявилася рівнесенька темна полоса. 
Блокнот, для якого була розпочата вся ця операція отримав просто ліновані листочки.


Тепер я точно знаю, чого саме мені потрібно навчитись. І на ОП "Блокнот" покладаю великі надії. Особливо цікаво навчитись робити якісний книжковий перепльот, кріплення розділювачів у різних блокнотах, якісне оформлення палітурки та застібок. і взагалі чекаю з нетерпінням кожного поста по ОП.


Перший етап допоміг вирішити питання із тонуванням паперу у каві. Зараз маю солідну стопку  готових листів. Ванна кімната, мої руки і моральний стан домочадців при цьому не постраждали. У цьому допоміг спосіб швидкого фарбування зі склом Баринової Олесі. Також скористалася порадою FenksPersovoi на рахунок додавання спрею з блискітками в каву. Результат мені дуже сподобався - всього три пшика перламутрового спрею у розчин і всі аркуші отримали легкий золотистий блиск, що гармоніює із відтінком кави. Велике дякую!
Шкода лише що моя камера не передає їх ніжний блиск(
Прикрашати листи буду дещо пізніше.

Також використала спосіб тонування за допомогою чорнил для принтера. Хотіла фіолетового відтінку і змішала пурпурові чорнила із синіми. Спочатку планувала робити блокнот у стилі Прованс, а потім захотілось чогось ягідного)
Взагалі я ще не повністю оприділилась із тематикою робіт, але знаю точно, що це буде не один блокнот і може навіть не два:

1. Індіанське етно - вже один такий блокнот готовий, але мені там не зовсім вдалось добитись бажаного результату зовнішнього вигляду, розкрити тему;
2. Щось готичне, а точніше я ще не оприділилась
3. Щось ягідне - яскраве і насичине, а може й ні)))

У всякому разі чекаю з нетерпінням наступних етапів проекту. Взагалі усі теми спеціалістів проекту в якісь мірі мене зацікавили, але такий об'єм мені точно не охопити. 2 коментарі:

 1. Листочки дуже гарні вийшли! Цікаві ідеї ваших майбутніх блокнотиків! Дякую, що долучилися до блокнотного проекту!

  ВідповістиВидалити
 2. Надійка, ви мене вашим постом вразили і насмішили і просто дуже втішили)
  Слова вашого чоловіка в мене до сих пір в голові!))
  Як це все схоже на всіх схибнутих скраперів - наш народець;)
  Який же колір приємний у листочків!! Вірю що блисточки мерехтять - так ненавязливо, але помітно)

  Думаю скоро ви визначитеся зі своїми блокнотами і все складеться дуже гарно!
  Почин у пас чудовий!)
  До зустрічи)

  ВідповістиВидалити